Čistenie podlahy

VOSKOVANIE PODLÁH – FLUATÁCIA

Po dôkladnom vyčistení podlahy strojovým umývaním je dôležité podlahu ošetriť polymérovým voskom tzv. Fluatačný náter PKD. Voskovanie podláh je vhodné na linoleum, marmoleum, lakované parkety a ďalšie druhy mäkkých pevných podláh. Vďaka voskovaniu podlaha nielen lepšie vyzerá, ale aj dlhšie vydrží a získa protišmykový povrch. Dobre udržiavaná podlaha skrátka dokáže zlepšiť celkový dojem z interiéru. Polymérový vosk nanášame v dvoch a troch vrstvách, aby vznikol jednoliaty povrch, ktorý zabráni nečistotám, aby sa nedostali hlboko do štruktúry podlahy a nepoškodili ju. Na každý typ povrchu sa hodí iný vosk a naši odborní pracovníci vždy zvolia vyhovujúci vosk na ošetrovanú podlahu. K voskovaniu podláh používame vysoko kvalitné vosky, ktoré zaistia, že Vaša podlaha bude vyzerať dobre ešte dlho po jej ošetrení. Početnosť voskovania podlahy veľmi záleží na umiestnení a namáhavosti podlahy. Na podlahu dávame prevažne vosk, ktorý je v pololesku alebo mate. Našou samozrejmosťou je pre Vás poradenstvo vo voľbe ideálneho voskovania Vašej podlahy a komplexný servis v ošetrení podláh. Zanedbať voskovanie podlahy sa nevyplatí. Kompletná rekonštrukcia zanedbanej podlahy totiž môže siahať do sumy, za ktorú by ste si zaobstarali podlahu novú. Renováciu podlahy odporúčame vždy po strojovom vyčistení podláh, a to nanesením priemyselného polyméru – voskovaním podlahy alebo aj fluatáciou. Na podlahu dávame spravidla pololesklý vosk. Výhodou vosku – polyméru je, že na podlahách nie je vidieť toľko stôp, má mierny protisklz a predovšetkým sa vďaka nemu podlaha lepšie udržuje. Ďalšou veľkou výhodou nanesenia polyméru na podlahu je to, že veľmi výrazne predĺži životnosť Vašich podláh.

 

 
Umývanie okien vo výške a voskovanie podláh Bánovce

 

Riešite práve problém s renováciou či údržbou, čistením alebo voskovaním či impregnáciou Vašich podláh? Neváhajte nás kontaktovať a radi Vám vypracujeme cenový návrh. Naši preverení zamestnanci našej medzinárodnej spoločnosti A SERVIS LIPKA, s.r.o. prechádzajú pravidelným školením a vzdelávaním v oblasti používania upratovacej chémie a technologických postupov upratovania vrátane strojového vybavenia. Môžete sa tak spoľahnúť na kvalitu našej odvedenej práce, vďaka ktorej budú Vaše podlahy ako nové.

 

PROFESIONALNE STROJOVÉ ČISTENIE PODLÁH

 

Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. zabezpečuje svojim zákazníkom tiež generálne a hĺbkové strojové čistenie podláh. Strojové čistenie podláh zaručuje veľmi kvalitné vyčistenie, ktoré vykonávajú naši odborne zaškolení a profesionálni zamestnanci. Strojové čistenie podláh realizujeme za použitia kotúčového stroja, na ktorý môžeme upevniť dva nástavce. Čistenie môže byť vykonané buď nástavcom tzv. držiakom padov alebo silonovou kefou. Kvalitné strojové čistenie podláh zaručí kotúčový stroj KÄRCHER, ktorý má vysoký prítlak na podlahu, a to cca. 40 kg. Je možné na jeho hlavu pridať ešte závažie s hmotnosťou 10 až 15 kg. Pre strojové čistenie podláh je dôležité používať kvalitnú šetrnú čistiacu chémiu. Pre podlahu je dôležité, aby chémia bola čo najšetrnejšia a splnila požadovaný cieľ. Naša upratovacia firma k hĺbkovému čisteniu podláh používa vždy zásaditú chémiu. V niektorých prípadoch používame kyslú chémiu, ale to len pri čistení podláh po stavebných činnostiach a rekonštrukciách. Kyslá chémia je veľmi agresívna a dokonale odstráni z povrchu podláh všetky vápenaté a cementové závoje, zvyšky stavebných nečistôt a povlakov. Pre iné čistenie ju nemožno použiť a nedá sa použiť ani pri čistení po stavebných prácach v prípade prírodných a kamenných podláh. Strojové čistenie podláh môžete využiť pre detailné vyčistenie linolea, marmolea, dlažby, liatych podláh, plávajúcich podláh i betónových podláh. Po vyčistení podláh odporúčame nechať si podlahu zakonzervovať a naniesť na ňu priemyselný polymér. Týmto zaistíme, že už nedôjde k hlbšiemu znečisteniu podláh.

Generálne upratovanie a čistenie po stavbe

 

Ďalšie ponúkané služby firmy A SERVIS LIPKA s.r.o. :

Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. svojim zákazníkom ponúka aj rad iných služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavou úpravou, ktorá je prevažne vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Odstraňujeme graffiti a nanášame ochranu Antigraffiti, odstraňujeme nedovolené polepy z presklených plôch. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, spór zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG. Tzv. náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvoriacej sa vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených sanitier, a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia. Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob, použiť špeciálnu Pieskovačku W 1-40 a abrazíva, t.j. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov, kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov alebo graffiti. Metódu pieskovania možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, ktorá je schválená Pamiatkovým úradom Slovenskej republiky. Naše služby vykonávame po celej Slovenskej republike, v Česku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú naše činnosti či sa potrebujete poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.