odstraněnie graffiti

Firma A SERVIS LIPKA ako jediná upratovacia firma v Českej republike, na Slovensku a najnovšie aj v Rakúsku zabezpečuje komplexný servis na odstránenie graffiti a kvalitnú antigraffitovú ochranu VRÁTANE SERVISU ODSTRÁNENIE GRAFFITI Z NAŠICH AGO. Naša firma poskytuje služby odstránenie graffiti, čistenie grafitov, odstraňovanie grafity, ochranu proti grafitovému znečisteniu a vandalizmu, antigraffiti nátery, anti graffiti nástreky, ochrana a účinná obrana proti sprayerom a pouličnému umeniu, v systéme budovy bez graffitového znečistenia, stop sprejerstvu, stop sprejom, stop nedovolenému graffiti účinnou prevenciou, kvalitnou antigrafitovou ochranou a rýchlym a včasným odstraňovaním aj najmenšieho graffitového znečistenia ihneď, strhnutie a odstránenie plagátov a nedovoleného vylepenia.

Odstránenie graffiti z povrchov neošetrených AGO

Pri odstraňovaní graffiti z povrchov neošetrených antigraffiti náterom alebo nástrekom je potrebné zdôrazniť, že úspešnosť odstránenia sa pohybuje od 60 – 90%. Po odstránení graffiti zostávajú na niektorých miestach tiene, ktoré sa ani pri opakovaných pokusoch nedarí odstrániť. Ponúkajú sa ďalšie postupy, ako sa finálne zbaviť zvyškov sprejov. U fasád a štruktúrovaných omietok treba počítať s tým, že pri odstraňovaní graffiti z neošetrených povrchov môžeme odstrániť aj farbu fasády. V podstate sa postupuje tak, že sa graffiti zoslabí čo najviac a pretrie sa danou fasádnou farbou. Zamaľovať graffiti ihneď a neodstraňovať ho, neprináša dobrý výsledok. Graffiti väčšinou prestupuje a sú vidieť jeho pôvodné kontúry.

graffitit 1

 

Najlepšia prevencia pred vandalizmom tohto typu je nechať si naniesť na povrch antigraffitovú ochranu, ktorá zaistí následné odstránenie graffiti so 100% výsledkom. Na záver je potrebné zdôrazniť, že odstraňovanie graffiti nemožno technologicky vykonať a zákazky odovzdať v uvedenom termíne dokončené, ak klesne vonkajšia teplota pod 10 ° C. Zo skúseností tiež vieme, že za týchto teplôt spravidla nepribúda ani graffiti.

Antigrafitový náter Bellinzoni

 

Antigrafitový náter je nanášaný v niekoľkých vrstvách podľa štruktúry povrchu. Aplikovať ho môžeme na všetky druhy plôch vrátane plastov. Jediné materiály, ktoré neznesú AGO, sú sklo, leštené kovy a priehľadný polykarbonát. Nanášanie antigraffitového náteru je proces, pri ktorom je potrebné mať vonkajšie klimatické podmienky nad + 10 ° C. Poskytujeme najlacnejšie cenu v Slovenskej republike a to od 5 €/m². Pri hladkých plochách nanášame zvyčajne 3 vrstvy, ale pri štruktúrovaných a pórovitých povrchoch je nutné naniesť vrstiev 6-12. AGO možno aplikovať aj na marmolit a to v 3-5 vrstvách v cene do 20 €/ m2. Naša firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. ako jediná v Slovenskej republike garantuje funkčnosť ochrany za bezkonkurenčnú a najlacnejšiu cenu. Odstránenie z ošetrených povrchov je nekomplikované a vždy so 100% výsledkom. Graffity odstránime a potom nanesieme tzv. jednorazový náter Bellinzoni, ktorý docieli to, že je ochrana zachovaná a znásobená tak, že jej funkčnosť vydrží až 6 rokov a znesie viac. Ak vykonáme anti graffiti náter alebo nástrek na Vašej budove, sme schopní na akomkoľvek mieste v Českej a Slovenskej republike, najnovšie aj v Rakúsku odstrániť graffiti do 14 dní v akomkoľvek, i najmenšom rozsahu. Táto podmienka servisného čistenia a odstraňovania pre našich zákazníkov je zakotvená v zmluve o dielo.

antigrafiti nátěr

 

Včasné a rýchle odstránenie graffiti je veľmi dôležité pre nami vykonávaný “systém čistých budov”. Z praxe je overené, že ak sa graffiti rýchlo odstraňuje, pouliční umelci čoskoro zistia, že ich dielo nemá trvalú platnosť a idú sa spravidla realizovať niekam inam. Funguje to tak, že ak sa objaví na fasáde graffiti, my ho odstránime na tomto konkrétnom mieste a vždy ZADARMO vrátime nový plát AGO tam, kde sme pracovali, takže tam znovu nanesieme nové AGO, ktoré bolo oslabené našou odstraňovacou činnosťou. Toto sme vymysleli a zaviedli do praxe hlavne preto, aby sme boli schopní ponúknuť našu službu za prijateľnú cenu. Permanentná viacnásobná ochrana je drahá cca od 20 €/m2. A hlavne je zbytočné chrániť tak draho všetky miesta na fasáde, keď určite nebudú pokreslené všetky chránené plochy počas jej životnosti. Nielen v cene, ale hlavne v servisnej činnosti a v umení udržať budovy bez graffiti v SR nemáme konkurenciu. AGO by rado nanieslo a aplikovalo veľa firiem, ale lacný a účinný servis, nerobí prakticky nikto, pretože to už tak lukratívne nie je a nie všetky firmy chcú a vedia následne preukázať FUNKČNOST svojich nanesených AGO tak ako my.

 

A SERVIS LIPKA s.r.o. ponúka ďalšie služby:

Naša spoločnosť svojim zákazníkom ponúka aj rad iných služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavou úpravou, ktorá je obzvlášť vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Odstraňujeme graffiti a nanášame ochranu pri graffity, odstraňujeme nedovolené polepy z presklených plôch. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, z pórov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG. Tzv. náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvoriacej sa vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených sanitier a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia. Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívne metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob, použiť špeciálnu Pieskovačku W 1-40 a abrazíva, t.j. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov. Kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok, starých náterov či graffiti. Metódu pieskovanie možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, ktorá je schválená Pamiatkovým úradom Slovenskej republiky. Naše služby vykonávame po celej Slovenskej republike, Českej republike, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či sa potrebujete poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.