antigraffiti-nater

Antigraffitovú ochranu VRÁTANE SERVISU ODSTRÁNENIA GRAFFITI Z NAŠICH AGO realizuje medzinárodná firma A SERVIS LIPKA s.r.o. Služby vykonáva nielen v Českej republike, ale aj na Slovensku a v Rakúsku.

 

AGO

Antigrafiti náter na všetky druhy povrchov

Podľa štruktúry povrchu nanášame vrstvy antigrafitového náteru. Môžeme ho naniesť na rôzne plochy vrátane plastov. Antigrafitovú ochranu neznesú materiály ako je priehľadný polykarbonát, sklo a leštené kovy. Podmienkou pre nanášanie antigraffitového náteru je vonkajšia teplota nad + 10 ° C. Antigrafitový náter je nanášaný v niekoľkých vrstvách podľa štruktúry povrchu. Aplikovať ho môžeme na všetky druhy plôch vrátane plastov. Jediné materiály, ktoré neznesú AGO sú sklo, leštené kovy a priehľadný polykarbonát. Pri hladkých plochách väčšinou aplikujeme 3 vrstvy, ale pri pórovitých a štruktúrovaných povrchoch odporúčame naniesť 6 až 12 vrstiev. V Slovenskej republike poskytujeme najlacnejšiu cenu a to od 4 € / m². Antigrafitový náter možno tiež aplikovať na MARMOLIT. AGO sa na MARMOLIT nanáša v 3-5 vrstvách v cene od 17 € / m2. Pri povrchoch ošetrených antigraffitovou ochranou garantujeme 100% výsledok v odstránení graffiti a navyše nanesieme na povrch jednofázový náter BELLINZONI, ktorý Vám doplní ochrannú vrstvu AGO. Antigraffitový náter má životnosť 4-6 rokov a ochráni fasádu na vašej budove. Ak aplikujeme anti graffiti náter alebo nástrek na vašej budove, sme schopní odstrániť graffiti do 14 dní na akomkoľvek mieste v Českej a Slovenské republike a najnovšie aj v Rakúsku. Táto služba servisného čistenia a odstraňovania je pre našich zákazníkov zakotvená v zmluve o dielo.

Včasné odstránenie graffiti odrádza “pouličných umelcov” od vytvárania svojich diel, keďže ich dielo nemá dlhé trvanie.

Náš systém je nasledovný: Ak sa objaví na fasáde budovy graffiti, my ho ZADARMO odstránime a nanesieme novú AGO na miestach, kde bola stenčená alebo odstránená našou činnosťou. Túto službu sme zaviedli do praxe, aby sme boli schopní ponúknuť prijateľnú cenu. Permanentná viacnásobná ochrana je drahá cca od 20 € / m2 a hlavne je úplne zbytočné chrániť celú ošetrenú plochu, na miestach kde nebola pokreslená. Túto službu budovy bez graffiti ponúka len naša firma a nemá v SR konkurenciu. Lacný a efektívny servis neponúka takmer žiadna z iných firiem.

 

Technické údaje k antigraffiti náterom AGO:

– Realizuje sa na všetky typy povrchov, okrem skla, polykarbonátov a leštených kovov.

– Fasádu neutesňuje, nezadržiava vlhkosť v budove a objektoch – funguje

– Náter je paropriepustný – vlhkosť z fasády vystupuje

– Náter je hydrofóbny- vlhkosť do fasády nevstupuje – odpudzuje vodu.

graffiti

Odstránenie graffiti na fasádach

Pri odstránení graffiti z povrchov neošetrených antigraffiti náterom alebo nástrekom musíme upozorniť, že úspešnosť odstránenia sa pohybuje od 60 – 90%. Po odstránení graffiti zostávajú na niektorých miestach obrysy, ktoré sa nedarí ani pri opakovaných pokusoch odstrániť. Odstraňovanie graffiti je možné realizovať len s vonkajšou teplotou nad 10 ° C. Na fasádach a štruktúrovaných omietkach ak odstraňujeme graffiti z neošetreného povrchu, je úspešnosť na 60-90%. Pri likvidácii graffiti na fasádach je potrebná počítať s tým, že sa odstráni spolu s graffiti i časť fasádnej farby. Fasádnu farbu je potrebné si nechať namiešať podľa zodpovedajúceho odtieňa a pretrieť opravovanú plochu. Potom, čo odstránime graffiti z neošetreného povrchu, tak odporúčame naniesť ochrannú vrstvu antigraffitového náteru alebo nástreku. Pri vonkajšej teplote pod 10 ° C nemožno odstraňovanie graffiti technologicky vykonať a zákazky odovzdať v uvedenom termíne dokončené. Podľa našich skúseností vieme, že graffiti pri týchto teplotách ani nepribúdajú.

 

A SERVIS LIPKA s.r.o. ponúka ďalšie služby:

Naša spoločnosť svojim zákazníkom ponúka aj rad iných služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavú úpravu, ktorá je obzvlášť vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Odstraňujeme graffiti a nanášame ochranu proti graffity, odstraňujeme nedovolené polepy z presklených plôch. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, spór zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG, tzv. náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvoriacu sa vlhkosť, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených sanitrov, a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia. Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob, použiť špeciálnu pieskovačku W 1-40 a abrazíva tj. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov. Kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov či graffiti. Metódu pieskovania možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok. Naše služby vykonávame po celej Slovenskej republike, v Česku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či potrebujete sa poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.