čistenie betónových podláhV mladšom veku som priveľmi neverila na reči o tom, že deti pomerne často naskakujú do podobného profesného vlaku v ktorom „cestovali“ ich rodičia. Otec bol výborný stomatológ a v našom meste sa chodilo „so zubami“ iba za ním. Iste, konkurencia bola, no tí, čo hľadali skutočnú kvalitu, a najmä ľudský prístup, klopali na dvere ambulancie môjho otca.

Ešte prvé roky na strednej som o „zubarine“ ako svojej budúcej profesii naplno neuvažovala. Pravda, alternatíva to bola, no mňa lákalo niečo celkom iné. Zlom nastal v okamihu, keď som začala v ambulancii pomáhať ako „pomocná sestrička jeho sestričky.“ V tých niekoľkých týždňoch som objavila čaro profesie, ktorá sa stará aj o dokonalý úsmev.

No a potom to už všetko – akosi samozrejeme – smerovalo do dlhého obdobia štúdií, praxe,  prebdetných nocí a stále rastúcich nárokov. Keď som napokon dostala diplom, bolo mi jasné, že vedľa otca nemám ako zubár-začiatočník šancu a chcela som si nájsť miesto inde.

Otec…

čistenie drevených podláhOtec s mamou ma však spojeným úsilím presvedčili, že pracovať vedľa otca „pol na pol,“ bude pre mňa osobne, ale aj pre neho dobré, a najmä perspektívne riešenie. To viete, mladá, začínajúca zubárka bola za niečo také skôr vďačná, a tak sme do toho išli.

Podelili sme si ordinačné hodiny, pacientov a začali pracovať v jednej, takpovediac, rodinnej ambulancii. Samozrejme, chcelo to aj menšie stavebné úpravy, technické zmeny a rôzne nové, trošku prekvapivé riešenia, no postupom času sme obaja našli model, ako to môže fungovať najlepšie, predovšetkým smerom ku klientom.

Po niekoľkých pracovných mesiacoch sa vynorila jedna, celkom milá a úsmevná historka, ktorá nám obom dokázala, že žena skutočne vníma poriadok a čistotu inak ako muž. Už dlhší čas som otcovi vravela, že podlahy v ambulancii, ale aj v čakárni a dlhej chodbe vedúcej k nám z ulice, potrebujú poriadne vyčistiť. Otec ten pocit síce nemal, no súhlasil s dovetkom, že keď čisté podlahy, tak len od tých najlepších profíkov.

Súhlasila…

čím vyčistiť podlahuSúhlasila som, aj keď som nemala predstavu, kde tých najlepších hľadať. Vzhľadom k mojej hlbokej viere v silu techniky a moderný, dynamický životný štýl, som prezieravo zapojila do práce web s istotou, že tu správnu odpoveď nájdem oveľa najrýchlejšie. 

Sprvu na mňa vyskočila záplava rôznych firiem, firmičiek a spoločností, ktoré sa venujú čistiacim prácam, samozrejme aj podlahám, majú široké more skúseností, nie sú drahé, používajú super chémiu a výkonnú techniku, a tak ďalej a tak podobne.

Keďže mám rada informácie z prvej ruky, hľadala som skôr slová a myšlienky skutočných zákazníkov, ktorí na vlastnej koži zažili upratovaciu a čistiacu firmu. Pričom získali len dobré, prípadne výborné skúsenosti.

Postupne…

ako vyčistiť podlahuPostupne sa z toho veľkého web klbka vynorila jedna spoločnosť, ktorá od svojich klientov očividne získala a získavala najmä kladné reakcie, spokojné ohlasy, ale aj nadšené poďakovania. Tou firmou bola A SERVIS LIPKA, s.r.o. upratovacia a čistiaca spoločnosť, prítomná na trhu viac ako 20 rokov.

Aj preto som sa sústredila už len na ňu a postupne si dopĺňala všetky kamienky do kompletnej skladačky. Chceli sme skrátka nájsť tých najlepších s najlepším možným riešením, takže tých niekoľko minút a dve kávy, mi za to stálo.

Napokon, aj samotná firma A SERVIS LIPKA sa téme podláh venovala podrobne a ponúkla mi veľa cenných podnetov. Podľa jej dlhoročných skúseností sa ešte stále veľa klientov domnieva, že podlaha je najlepšie, takmer dokonalé, a najmä, skoro bezúdržbové riešenie akéhokoľvek interiéru. A pritom je vlastne jedno, či majú podlahu z dreveného masívu, plávajúcu, prípadne z dlaždíc alebo vinylu.

Ako…

prípravky na čistenie podláhAko bolo uvedené, firma A SERVIS v istom smere s takýmito predstavami súhlasí. Je pravda, že podlaha vyniká jednoduchosťou každodennej údržby, odolnosťou voči mechanickým alebo agresívnym chemickým vplyvom, vysokou miera praktičnosti a ďalšími výhodami, čo z nej robí stálicu na nebi interiérových prvkov.

Jedným dychom však spoločnosť A SERVIS tiež dodáva, že dnešné, moderné a odolné podlahy, vyžadujú aj primeranú, vyváženú dávku starostlivosti a cielenej opatery. Iste, netreba sa im venovať bezpodmienečne každý deň, občas naozaj stačí len zotrieť prach a nečistoty odstrániť vlhkým mopom.

Tak či onak, podlaha denne znáša stovky krokov, záťaž nábytku, mnoho prachu, dámske  podpätky, rozliate tekutiny, nápadité detské hry. K týmto nárokom môžeme smelo pridať aj plynúci čas. Materiál podlahy postupne starne, takže stráca pružnosť, farebnosť a mnoho ďalších vlastností. Aj vďaka pravidelnej starostlivosti môžeme tieto procesy spomaliť a výrazne oddialiť ich konečné prejavy. 

Obecne…

fluatace podlahyObecne potom platí, že žiadna podlaha sa nemá čistiť bez premysleného postupu, bez poznania účinných metód a použitia adekvátnych chemických prípravkov. Siahnuť po lacných a málo odskúšaných čistidlách, často býva začiatkom značne nepríjemných problémov na konci ktorých leží dosť poznačená podlaha.

Dá sa teda zovšeobecniť, že znečistené podlahy si v každom prípade vyžadujú odborné, technologicky preverené čistiace postupy, pričom prevažná väčšina podláh býva v prípade neodborného počínania náchylná k poškodeniam rôzneho druhu.

Trh zákazníkom v súčasnosti ponúka veľké možnosti výberu z dlhého zoznamu firiem, ktoré sa ošetrovaniu a čisteniu podláh venujú. Treba však podčiarknuť, že nie každá voľba prinesie očakávaný výsledok. Mali by sme si presne overiť s akými metódami a pracovnými postupmi firma pracuje, resp. aké užíva chemické čistidlá, keďže tieto dva prvky sú zásadné.

Klientská…

voskovanie podláhKlientská voľba špecializovanej upratovacej a čistiacej firmy by mala preto jasne odrážať nielen jej dlhoročné profesionálne skúsenosti, vysokú odbornosť, ale aj spôsoby ako využíva moderné čistiace technológie, progresívnu chémiu a výkonnú techniku.

Medzi spoločnosti, ktoré tieto nároky spĺňajú, patrí aj upratovacia a čistiaca firma A SERVIS LIPKA. Firma odborné čistenie podláh realizuje zásadne s pomocou výkonného a spoľahlivého jednokotúčového stroja. Práve toto špeciálne a účinné zariadenie dokáže hĺbkovo a detailne vyčistiť akýkoľvek typ podlahy.

Aj z tohoto dôvodu dokáže pre svojho zákazníka – vždy na stabilne vysokej kvalitatívnej úrovni – vykonávať odborné čistenie podláh z masívu, plávajúcich podlách, kameninových alebo betónových plôch, ale aj marmolea, či linolea. 

Strojové…

renovácie podláhStrojové čistenie sa začína poctivým, a zároveň šetrným vydrhnutím celej plochy. Prirodzene, že pracovníkom firmy v tomto smere maximálne pomáha kvalitná a dobre osvedčená chémia. Takže nasadenie výnimočného kotúčového stroja plus chémie predstavuje v spoločnosti A SERVIS LIPKA úvodnú etapu čistenia.

Toto masívne technické zariadenie s pracovnou hmotnosťou okolo päťdesiat kilogramov, využíva predovšetkým sústredený prítlak, ktorý je nasmerovaný priamo na používaný čistiaci kotúč. Samotný čistiaci kotúč má v priemere zhruba 45 centimetrov.

Pomocníkom pri druhej etape čistenia býva extrémne silný, ale k akejkoľvek podlahe ohľaduplný a šetrný vysávač. Sila a sústrednosť jeho výkonu, spoľahlivosť a mimoriadna funkčnosť ho pri tejto metóde čistenia robia nenahraditeľným. Jeho energia pomáha odstrániť nečistoty, zažratú špinu a mastnotu, ktoré sa v podlahe usadili. 

Sila…

čistenie mramorových podláhSila tohoto sacieho stroja zvládne však aj odstránenie posledných zbytkov vody, ktorá sa na ploche počas drhnutia udržala. V rámci tejto činnosti je značne nápomocná a dobre vyriešená hadica vysávača. Obsluha vysávača má po ruke pružnú hubicu s gumenými lištami, ktorá zvyšky vody spoľahlivo odstráni.

Po skončení vysávania je podlaha nášho klienta hygienicky čistá a vydezinfikovaná. Táto skutočnosť tvorí základ pre celkom zásadný rozdiel medzi inými čistiacimi metódami a postupmi, resp. systémom, ktorý na trhu ponúka spoločnosť A SERVIS LIPKA.

Obratom sa však vyčistená plocha ešte raz dôkladne umyje, aj keď len čistou vodou. Povrch podlahy sa týmto krokom cielene zneutralizuje pred poslednými účinkami zvyškov čistiaceho prostriedku, ktorý pomáhal v procese drhnutia povrchu.

Odborníci…

čistenie podláh v domácnostiOdborníci firmy A SERVIS patria k skúseným profesionálom s výnimočnou praxou v danom obore. Každý ovláda nielen presný postup čistenia a jeho technologické kroky, ale má, doslova v malíčku, znalosti o chemických prípravkoch, ktoré sa môžu bezpečne používať.

A aké sú najčastejšie používané čistiace prostriedky? Spoločnosť A SERVIS zväčša volí čistiaciu chémiu zásaditého typu, ktorá sa mimoriadne osvedčila. Treba dodať, že pri čistení sa veľa ráz musí siahnuť aj po čistidle, ktoré má iný, teda kyslý chemický charakter. Tieto látky sa hodia najmä na výnimočne dôkladnú a spoľahlivú likvidáciu zyškov cementu alebo vápna po stavebných prácach.

Z pohľadu zákazníka sa dnes na trhu pohybuje veľké množstvo firiem, ktoré sa čisteniu podláh venujú profesionálne. Mnoho neskúsených firiem podlahu klienta ako-tak ošetrí. Ale po skončení práce ostáva celá plocha drsná. Neleskne sa a dokonca sa objavujú stopy po mechanickom, či chemickom poškodení.

Naopak…

čistenie liatych podláhNaopak, spoločnosť Umývanie, čistenie podláh, svojim klientom garantuje, že počas každodennej práce s jednokotúčovým čistiacim strojom a špeciálnou, naozaj šetrnou chémiou, k žiadnym nepríjemným problémom nedochádza. Navyše, všetci zamestnanci firmy sú odborne skúsení, profesne vyškolení a konečnej kvalite venujú všetko úsilie a starostlivosť.

Podstaným znakom riadne ošetrenej podlahy býva jej navoskovanie. Firma A SERVIS LIPKA realizuje voskovanie v procese tzv. fluatácie. Na podlahu sa postupne, vďaka špeciálnemu stroju, nanesie kvalitný priemyselný vosk. Tento jedinečný polymér zabezpečí, že podlaha sa nebude prirýchlo špiniť a na dlho si uchová svoj perfektný vzhľad.

Väčšinu podláh spoločnosťv ošetruje pololesklým, prípadne matným, kvalitným a odolným voskom nemeckej výroby. Tento priemyselný vosk dokáže podlahe prepožičať optimálnu a dlhodobú pružnosť, ale aj žiadaný protišmykový efekt. Na podlahe sa chová ako dokonalá ochrana, takže podlaha nie je tak náchylná na poškriabanie.

Aj…

čistenie priemyselných podláhAj preto si plocha dokáže oveľa dlhšie uchovať čistý vzhľad. Protišmykový efekt potom  klientovi pomáha zvyšovať mieru bezpečnosti pri pohybe po podlahe. Firma A SERVIS využíva polymér PKD od nemeckého výrobcu, ktorý predstavuje veľmi odolný typ vosku s radom predností. Takto odborne ošetrená podlaha sa podstatne ľahšie a komfortnejšie udržiava, pričom na nej nevidno stopy ani otlačky nôh.

Dokonale pripravenú podlahu firma voskuje prevažne dvakrát až trikrát. Účelom tejto činnosti je, aby sa vytvorila čo najodolnejšia, kompaktná a pevná vrchná vrstva. Ktorá zabezpečí najmä potrebnú pružnosť a protišmykovosť, pričom nadlho ochráni jej celkový vzhľad.

Moderné čistenie podlahy jednokotúčovým strojom tak v súčasnosti predstavuje špičkovú kvalitu, a zároveň komplexný spôsob ošetrenia povrchu podlahy. Plocha ostane na dlhý čas krásne čistá a pružná, takže môže odolávať aj náročnému zaobchádzaniu.

Voľba…

cenník čistenie podláhVoľba tejto progresívnej, vysoko účinnej metódy, preto klientom prináša nielen značnú úsporu financí. Ale aj jasné vedomie, že hmatateľná kvalita môže byť len výsledkom práce skúsených odborníkov a profesionálov.

Keď som sa dostala až k týmto záverečným faktom o firme A SERVIS LIPKA, rozhodla som sa, že už nebudem ďalej hľadať, ani na nič čakať. Hneď na druhý deň som sa im ozvala.

Zrejme nebude veľkým prekvapením, že už prvý telefonát s firmou A SERVIS príjemne potešil. Úsmev, snaha vyjsť nám maximálne v ústrety, pomocná aj pevná ruka, plus milé vystupovanie. Dohodli sme sa ozaj rýchlo na cene, termíne a ostatných podmienkach, všetko plne k našej spokojnosti.

Po…

čistenie podláh cena z m2Po pár dňoch sa tak pracovníci A SERVIS LIPKA objavili pred našou zubnou ambulanciou a bez dlhého čakania sa dali do práce. Každý ich pohyb prezrádzal, že sú zohratí, dokonale skúsení a podobné práce zvládajú aj naslepo.

Už po precíznom vydrhnutí svietili naše podlahy čistotou. Následné povysávanie a kvalitný vosk ich potom posunuli ešte o kus vyššie. Takže na konci práce nám firma A SERVIS odovzdávala niečo, čo sa na tie zašlapané a sivé podlahy ani nepodobalo. Boli sme s mojim otcom s výsledkom viac ako spokojní, a to nehovorím o skvelom pocite hygienickej čistoty a celkovom vydezinfikovaní plochy.

Ak teda u vás doma alebo vo firme uvažujete o perfektne čistých podlahách. Pričom tie vaše potrebujú niečo iné, ako len domácu snahu, energiu a nadšenú iniciatívu, spojte sa so spoločnosťou A SERVIS LIPKA. Kvalita konečného výsledku vás určite presvedčí, že isté veci by sme mali v živote naozaj prenechať profesionálom.

cena čistenie podláh