Niekedy sa v rodine veci zbehnú tak rýchlo, nečakane, a zároveň nešťastne, že sa jeden nestačí diviť. Pri malých deťoch to býva – ako sa zvykne hovoriť – z minúty na minútu. Keďže som matkou štvoročného syna, veľmi dobre viem, čo všetko to obnáša.

 

Potvrdilo sa…

tipy ako vyčistiť koberecPotvrdilo sa nám to aj celkom nedávno, tesne pred Veľkou nocou. Každý rok z mesta odchádzame k mojim rodičom, kde v pokoji vidieka, strávime ako rodina celé sviatky. Zrejme je zbytočné bližšie hovoriť, čím sú sviatky na dedine iné ako v meste, no vymenovať všetky pozitíva by zabralo dosť času a miesta.Jednoducho sa na tento sviatočný čas tešíme a užívame si ho v každom ohľade. Žiaľ, tento rok sa nám tieto plány celkom nevydarili a bolo treba dosť improvizovať. Syn totiž tri dni pred sviatkami nečakane ochorel. Nebolo to nič vážne, no u malých detí musí byť človek opatrný radšej dvakrát.

 

Organizácia…

Organizácia Veľkej noci sa preto musela podrobiť značným programovým zmenám a zásahom. Samozrejme, že náš chlapec, každý rok veľký šibač, to niesol ťažko. Nezvládal najmä horký pocit, že sa nebude môcť s dedom vybrať zase do lesa, prípadne na ryby a kdekade. Nakoniec to vzal ako chlap a pochopil, že angíne je dajaká Veľká noc ukradnutá.Navidomoči ho upokojilo, že babka s dedkom prídu k nám a s nimi aj veľkonočný zajac, samozrejme. So všetkými jeho prekvapeniami z košíku. Prirodzene, chceli sme byť hostitelia na úrovni, a tak sa u nás vo veľkom upratovalo, chystalo a nápadito vymýšľalo, aby tohtoročné sviatky neboli v ničom oklamané, veľkonočné vajíčka nevynímajúc.rady ako vyčistiť koberec

Keďže synovi…

Keďže synovi teplota trochu spadla, uhovoril ma, aby smel pri farbení vajec pomáhať. Vajíčok nerobíme veľa, ale byť proste musia, najmä tie červené. Nachystala som si teda všetko potrebné a dala sa v kuchyni do práce. Išlo to celkom dobre, ale len do chvíle, kým mi zazvonil mobil. Syn k nemu vyletel s krikom, že to je jeho dedko, a pritom nohou nešťastne drcol do stola a bolo vymaľované.Nádoba s červenou farbou skončila na koberci a predsviatočná katastrofa bola na svete. Vedela som, že nemá cenu vybuchnúť, keďže by to ničomu nepomohlo. Robila som teda, všetko možné aj nemožné, aby som zamedzila najhoršiemu. Žiaľ, zázraky s farbou a kobercom sa nekonali, a tak mi po pokusoch o čistenie bolo jasné, že bez odbornej pomoci si s tým fľakom neporadím.

Našťastie…

kvalitné čistenie kobercovNašťastie, počas sviatkov sa mi na tú nešťastnú vec podarilo trochu zabudnúť, takže tých pár dní si rodina opäť raz užila. Len čo to však situácia dovolila, zohnala som si kontakt na firmu skúsených profíkov, aby tie fľaky nadobro zniesli zo sveta.

Na webe mnohé firmy nadšene avizovali, že „ich výkonné extrakčné čistenie predstavuje vyvážený pomer medzi kvalitou a cenou, skúsení zamestnanci pracujú vždy rýchlo a profesionálne a firma  ponúka klientom komplexné služby pre menšie i veľké moderné firmy, ale aj domácnosti…“Dohodli sme sa, a tak ku nám prišli. Neboli drahí a mali čas, kedy nám to vyhovovalo. Koberec potom vzali do parády, celkom rýchlo vyčistili, ale spokojná s odvedenou kvalitou som nebola ani zďaleka. Červená mapa po tej ostrej farbe síce aspoň trošku vybledla, no stále ju bolo vidno, a to už zďaleka.

A čo bolo…

A čo bolo na tejto situácii ešte horšie, firma sa tvárila, že urobili pre náš koberec maximum. Tvrdili mi, že lepšie to už asi nebude, lebo ide o problém agresívnej farby a málo udržiavaného kuchynského koberca. Najlepšie bude, ak s týmto faktom zmierime. Reklamácia sa ťahala bez výsledku akde nechať vyčistiť koberec nervozita stúpala.Bolo mi celkom jasné, že reklamácia sa bude ťahať ešte dlho a vydržať s takým kobercom bolo nad moje sily a presvedčenie. Skúsila som teda opäť web a začala pátrať, či nenájdem dajakú alternatívu, ktorá konečne zaberie.Nakoniec nás spasil manželov nápad. Nedávno vraj mali u nich vo výskumáku ľudí z firmy A SERVIS LIPKA, ktorí okolo čistenia toľko nemudrovali, jednoducho sa dohodli, prišli a vyčistili všetky koberce v budove na veľkú jednotku. Ako dodal, profíci podľa jeho gusta. Mali by sme to s nimi proste skúsiť, hmm?

Sadla som…

cena čistenie kobercovSadla som si teda ku kompu a vyhľadala si na webe spoločnosť A SERVIS. Nech viem, čo mi to ten môj muž vešia na nos. Bohužiaľ, nikdy nebol ktovieako praktický a iks vecí bežného života nedokáže presne posúdiť, takže bolo namieste, aby som mala presné a jasné informácie, čo táto upratovacia spoločnosť dokáže s našim kobercom urobiť.Prvý kontakt na webe vo mne vzbudil dobrý dojem. Išlo najmä o pozitívne reakcie a odporúčania, ktoré sa s firmou A SERVIS LIPKA spájali. Poďakovania za krásne čisté koberce, podlahy alebo okná. Kladné až nadšené reakcie firiem, domácností a rôznych inštitúcií, to všetko vo mne vzbudzovalo chuť skúsiť to.

Navyše,…

Navyše, som sa dozvedela aj to podstatné. Napríklad, akou konkrétnou metódou firma A SERVIS koberce čistí, čo od nej možno očakávať, aké sú výhody a prednosti tohto spôsobu, a zároveň, čo túto metódu odlišuje od extrakčného čistenia, ktoré sme – plní sklamania – zažili na vlastnej koži. Takže tu sú podstatné informácie.Firma A SERVIS LIPKA používa na čistenie kobercov modernú a spoľahlivú technológiu, ktorú označuje ako hĺbkové strojové čistenie. Aj z pohľadu nezávislých odborníkov ide o metódu, ktorá po každej stránke predstavuje vysokoúčinný, progresívny strojové čistenie kobercova nesmierne efektívny spôsob údržby kobercov a podláh.

 

Pri prvom…

Pri prvom a krátkom porovnaní technologických prednosti tohoto spôsobu čistenia so zastaraným spôsobom ošetrenia kobercov, teda extrakčnou metódou čistenia, treba celkom jednoznačne a na základe dostupných faktov konštatovať, že extrakčná metóda predstavuje  málo efektívny, nevýkonný a vlastne nepoužiteľný systém čistenia. Z pohľadu odborníka sa dezinfekčné čistenie kobercovextrakčné, či inak aj tzv. mokré čistenie, na hĺbkové čistenie kobercov vôbec nehodí. V bežnej praxi sa mnoho ráz ukázalo, že použitie tohoto spôsobu ošetrenia kobercov prináša oveľa viac komplikácii ako úžitku.

Dá sa…

Dá sa celkom logicky predpokladať, že nemálo klientov tieto tvrdé slová odmietne, pričom použije trochu čudný argument, že aj napriek málo oslnivej finálnej kvalite, dokáže používaný extrakčný systém dajaké to euro z rodinného rozpočtu ušetriť.Tak, či onak, nepriestrelným faktom ostáva, že táto morálne zastaraná technológia vie na vzhľade koberca zanechať dlhodobé, občas aj nenapraviteľné škody. A to nie je všetko. Akonáhle koberec vyschne, prejaví sa ďalšie mínus. Na ploche vyskáču čudné fľaky a škvrny.

Firmy čistiace extrakčným systémom, veľmi rady využívajú pomerne priehľadnú výhovorku, že v istom smere ide o súčasť samotnej technológie čistenia. Celkom nedôveryhodne operujú s tým, že v konečnom dôsledku sa takto odhaľuje predchádzajúca nekvalitná údržba koberca majiteľom, ergo všetku vinu za fľakatý a „zmrvený“ povrch koberca hodia na klienta. hĺbkové čistenie kobercov

Firma A SERVIS…

Firma A SERVIS z vlastnej skúsenosti vie, že odstraňovanie takýchto „vrodených“ znečistení býva podstatne náročnejšie, ako prvotné čistenie koberca. Bohužiaľ, mnohí zákazníci sa ešte aj dnes nechávajú oklamať povrchným dojmom, že lacnejšie riešenie im za tieto kotrmelce stojí. Nechajú si teda koberec vyčistiť extrakčným spôsobom s vedomím, že vlastne ušetrili.Celkom odlišný spôsob komunikácie a čistenia kobercov ponúka svojim klientom spoločnosť A SERVIS LIPKA. V prvom rade sa spolieha na svojich odborne zdatných ľudí a používanú špičkovú techniku. Platí – trvale a bez výnimky – že každý z jej stálych zamestnancov prešiel profesným zaškolením a kontinuálnym vzdelávaním. 

O klientov…

rýchle čistenie kobercovO klientov sa tak starajú odborní pracovníci, ktorí majú metódu hĺbkového stojového čistenia kobercov pomocou kotúčového stroja v malíčku. Každý z nich má perfektný prehľad o tom, aký druh chémie sa na konkrétny koberec hodí, ako pri istom stupni znečistenia postupovať, ergo, ako možno dosiahnuť ten najlepší výsledok čistenia. Ako teda prebieha samotné čistenie?

V popredí ostáva osobná skúsenosť a pracovný súlad konkrétnych zamestnancov. Súčasťou je výkonná a účinná technika plus unikátne druhy chemických prípravkov. Správne zladená kombinácia týchto prvkov, potom dokáže pri každej zákazke dosiahnuť vynikajúce výsledky a maximálnu spokojnosť klienta.

Základným…

Základným kameňom strojového je výkonný kotúčový stroj s rotačnými kartáčmi. Sila tohoto zariadenia umožňuje účinnú aplikáciu unikátnej chemickej látky priamo do hĺbkovej štruktúry koberca. Jedinečný proces aplikácie kvalitného chemického prípravku trvá tak dlho, pokým nie sú z koberca odstránené všetky nežiadúce nečistoty.K týmto informáciám treba navyše dodať, že týmto postupom sa ľahké čistenie kobercovnekompromisne likvidujú aj také druhy nečistôt, ktoré sa dlhodobo usádzali v hĺbke štruktúry. Koberec je po týchto technologických krokoch nielen skutočne čistý a voňavý, ale zbavený všetkých druhov mikroorganizmov, alergénov alebo roztočov.

Pre istý…

Pre istý okruh zákazníkov – deti, seniori alebo chorí ľudia – ide naviac o mimoriadne potrebný a oceňovaný bonus. Plocha a štruktúra takto ošetreného koberca strojovou hĺbkovou metódou tak ponúka klientom Čistenie kobercov Bánovce nad Bebravou všetky hygienické výhody. Vďaka hĺbkovej strojovej metóde sa vlas koberca dokáže navyše napriamiť a vráti sa mu stratený objem.Keď sa do čisteného koberca dostalo potrebné množstvo čistiaceho prípravku a aktívna pena do bodky zvládla svoju prácu, nastáva najlacnejšie čistenie kobercovtechnologicky príhodný čas, aby sa siahlo po ďalšom technickom zariadení, ktoré v procese čistenia hrá podstatnú rolu.Hrdinom tejto etapy býva nezvyčajne výkonný, trojmotorový vysávač. Tento výnimočný strojposkytuje niekoľko jedinečných výhod odrazu. Vďaka jeho sacej sile, ktorá spĺňa aj vysoké parametre ochrany čistenej plochy, sa počas čistenia z koberca odstránia zbytky čistiacej peny, všetky nečistoty, roztoče i alergény.

Pozoruhodný…

Pozoruhodný výkon tohoto stroja zároveň zvládne z koberca odsať aj zvyšnú vodu, čo je základným predpokladom, aby bol koberec po ukončení čistenia takmer suchý a zákazník ho mohol začať naplno používať. Ak tento fakt porovnáme s extrakčnou metódou čistenia sotva sa dá s jeho výhodami pre klienta polemizovať. Stačí pripomenúť, že počas extrakčného čistenia koberec nasaje značné množstvo vody. Technológia ju však lacné čistenie kobercovnedokáže odstrániť celkom, a preto treba čakať, kým sa prirodzenou cestou nevysuší sama.Tieto prestoje môžu zákazníka stáť od troch do deviatich hodín, čo je nanajvýš nepríjemné a časovo obmedzujúce.

Naviac, voda v štruktúre koberca postupne vyplaví – až celkom na povrch – značné množstvo nečistôt a zašlej špiny, čo generuje iný problém. Po celkovom uschnutí práve tieto nečistoty, vytvárajú na ploche koberca nevzhľadné škvrny a fľaky. O reakcii zákazníka na túto prekvapivú skutočnosť je asi zbytočné hovoriť.

Ak teda…

Ak teda na záver všetky vymenované fakty zhrnieme a následne ešte raz obidve čistiace metódy porovnáme a postavíme vedľa seba hĺbkovú čistiacu metódu s  extrakčným postupom, ukáže sa, že hĺbkové strojové čistenie ponúka podstatne viac výhod, technologickej istoty a vyššej kvality ako metóda údržba koberceextrakcie. Také proste sú objektívne a holé fakty.O tri dni dvaja zamestnanci A SERVIS LIPKA zazvonili pri našich dverách, aby sa raz a navždy vysporiadali s veľkonočnou červenou farbou na koberci a pozostatkami neslávneho extrakčného čistenia, ktoré malo práve túto farbu zlikvidovať.

Prvý „live“…

Prvý „live“ pohľad na veľký kotúčový stroj firmy A SERVIS s ktorým sa mal náš koberec čistiť, vo mne vyvolával skôr obavy, ale suverenita a pokoj oboch zamestnancov moje čierne myšlienky rozptýlili. Vlastne už od začiatku bolo na oboch pánoch vidno, že túto robotu majú dokonale zažitú a zvládli by ju hádam aj naslepo.Všetko im trvalo zhruba hodinu, a keď skončili, mala som problém uveriť, že hovoríme o tom istom koberci, ktorý leží v našej kuchyni. Hebký, krásne čistý, dokonca voňavý. Po fľakoch ani stopy a farby pôsobili ako nové. Len krátko mi hlavou prebehla myšlienka, že asi takto má vyzerať koberec, keď ho vyčistia skutoční profesionáli.starostlivosť o svetlý koberec

V prípade,…

V prípade, že by ste aj vy radi videli rozdiel medzi čistením extrakčnou metódou a strojovým systémom A SERVIS LIPKA, rada vás tejto „radosti“ ušetrím. Vyberte si rovno strojové hĺbkové čistenie. Ktoré vám v konečnom dôsledku ušetrí nielen peniaze, čas, ale hlavne, jedno veľké a nemilé prekvapenie v podobe koberca s označením – vyčistený extrakčne.