Vtedy som bol na okamih presvedčený, že ten pán zrejme píše knihy do červenej knižnice, prípadne je v nej čestným alebo zaslúžilým knihovníkom, pretože to čo nám počas telefonátu porozprával, nieslo stopy presne takéhoto pokleslého žánru.
čistenie kobercov doma Trenčín
Je pravda, pracujem v upratovacej firme už niekoľko rokov a občas sa naozaj pritrafí, že klientské príbehy spojené so znečisteným kobercom, pripomínajú bezmála súdničku, čiernu kroniku, či nenáročné, paperbackové knihy na dlhé cesty v nočnom vlaku.

Rýchlo sa ale ukázalo, že muž v stredných rokoch pracuje ako psychológ na voľnej nohe.  Vďaka niekdajším školským problémom mojej dcéry mám s týmito odborníkmi skúsenosti a musím priznať, že ten, ktorý sa nám svojho času venoval, bol skutočný formát. Už po niekoľkých sedeniach sa nám dcéra dala celkom dokopy a po roku sme si na jej problémy už takmer ani nespomenuli.

Vráťme sa ale k nášmu klientovi. Jeho otázka nás nijako neprekvapila, keďže potreboval súrne vyčistiť koberec vo svojej ambulancii, skôr nás zarazil nezvyčajný spôsob, akým bol koberec znečistený. Pán ho vraj po tej udalosti zveril do opatery dajakej čistiacej firmy z webu, ale výsledok ho v žiadnom smere nepotešil. Dokonca sa priznal, že má obavy, aby o koberec neprišiel celkom.

ako vyčistiť koberec s dlhým vlasom Trenčín
Prirodzene,

 

veľmi radi vám pomôžeme, pane. Naša upratovacia firma A SERVIS LIPKA, čistenie kobercov Trenčín,  je presvedčená, že s vašim kobercom bude onedlho všetko v najlepšom poriadku, no potrebovali by sme aspoň základnú informáciu, čo k jeho znečisteniu viedlo. Muž nám prezradil, že pracuje ako poradenský a manželský psychológ, takže v ambulancii máva dosť plný kalendár.

Osobne je hlboko presvedčený, že má dostatok odborných aj životných skúseností a dokáže si poradiť s rôznymi prípadmi, pokračoval plynule.  Tento zvláštny prípad ho na jednej strane dosť nemilo prekvapil, ale s odstupom času, tiež nesmierne pobavil, aj keď to v tej chvíli to, pravda, nevyzeralo práve najlepšie.

ako vyčistiť koberec TrenčínMal vtedy v ambulancii  manželskú dvojicu, asi tak po štyridsiatke. Boli tu neho po prvý raz a oboma viditeľne lomcovali emócie. Ona celkom sympatická, pomerne výbušná žena, taký ten športový, súťažný typ. On sedel na stoličke v perfektne padnúcom letnom obleku, hodvábnej kravate a snehobielej košeli, bezmála učebnicový vzor bankára alebo top manažera.

Oboch ale bolo treba neustále usmerňovať, brzdiť a z času na čas upokojovať, aj keď dôvody ich sedenia sem ani náznakom nepatria. Muž sa v priebehu sedenia dokonca niekoľko ráz chystal odísť, takže napätie v miestnosti pomaly a nebadane stúpalo. Napokon sme sa  všetci – trošku upotene a očividne bez veľkej chuti – dopracovali k akémusi prísľubu, že sa tu o pár dní znovu stretneme.

 

Dvojica sa už vlastne chystala odísť…

ako vyčistiť koberec Trenčín

Dvojica sa už vlastne chystala odísť, keď manžel – podráždene a nečakane – vyslovil niečo ako osudovú vetu, ktorá všetko nadobro pokazila. Opýtal sa, ale skôr stien miestnosti ako mňa, či svojej ženy, či tá ďalšia schôdzka bude ešte mať dajaký zmysel.  Skrátka – chovanie nedospelého a tvrdohlavého chlapca, ktorý musí mať v každej situácii posledné slovo.  

Reakcia jeho nabudenej ženy bola nečakane sponátnna, a dnes sa mi zdá byť aj nesmierne účinná, ale to hovorím len mimo záznam. To nevysoké žieňa nenáhlivo siahlo do tašky, vybralo fľašu červeného vína, otvorilo ju a pomaly, bez jediného slova, ju začalo liať elegantnému mužovi rovno na hlavu.

Pochopiteľne, neskončila na ňom celá sedmička červeného, ale polovica určite. Najviac to prirodzene schytal svetlý oblek a biela košeľa, takže manžel sa ani nezmohol na žiadnu reakciu. Sedel a mlčal. Žiaľ, nejaké víno zasiahlo aj môj koberec, čo som v tej chvíli nijako neriešil, ba ani nevnímal.

 

Tepovanie, čistenie kobercov, sedačiek, TrenčínCelá táto bizarná situácia skončila tak rýchlo, ako sa začala.

 

Žena sa potichu zbalila, privrela dvere a stratila sa kdesi na ulici. Obliaty chlap tam ešte chvíľku sedel a chrbtom ruky si neprítomne zotieral víno z tváre. Potom – akosi bezfarebne a takmer plocho – ospravedlnil seba i manželku a so zvesenou hlavou odišiel.

Tak, keď už bolo po všetkom, konečne psychológovi doplo, že tento výstup odskákal aj jeho koberec, navyše priamo uprostred miestnosti. Objektívne povedané, nebola to dokonaná katastrofa, ale fľaky a škvrny sa prehliadnuť nedali – ani pri najlepšej vôli.

Treba na tomto mieste otvorene priznať, že ešte v ten večer zavolala aj tá energická pani pd vína, aby sa psychológovi a kobercu ospravedlnila.  Obrazne povedané, položila na stôl svoje čestné slovo, že vzniknutú škodu na koberci v plnej výške nahradí. Buď kúpou nového alebo čiastkou, ktorú bude treba vynaložiť na jeho vyčistenie.

 

Bez zbytočných rečí…

ako vyčistiť koberec s dlhým vlasom Trenčín
Bez zbytočných rečí – bolo to síce všetko pekné, ale vzhľad koberca sa musel riešiť okamžite, veď sa predsa nedá len tak jednoducho vyhodiť. Leží tu sotva dva roky, premýšľal prekvapený terapeut. Nó, tak to je naozaj príbeh ako z červenej knižnice, doplnil som nášho klienta.  Hej, v tomto máte úplnú pravdu, pane, tiež ma to v ten deň napadlo, ale to stále nie je všetko, pokračoval psychológ.
 
Keďže časom nevládnem, rozhovoril sa klient opäť, našiel som na webe upratovaciu firmu, nech mi reku, dajú koberec do poriadku. Neboli vôbec drahí, vcelku ochotní a ústretoví, takže o dva dni už v ambulancii tepovali. Pravda, musel som pár hodín čakať, kým všetko poriadne preschne, ale ukázalo sa, že márne.

Pravda, desivé škvrny po víne ako-tak zmizli, ale ich nepríjemné obrysy ostali. Navyše môj koberec bol celkovo akýsi neurčitý a prašivý, pokrytý novými, neznámymi fľakmi. To, že ambulancia ešte aj po pár dňoch stále ostro razila odérom stojacej rybničnej vody, bolo ďalšou veľkou mínuskou.

U tých pánov tepovačov som sa obratom na kvalitu sťažoval, ale ťahá sa to dodnes. Chápete, nemôžem si dovoliť čakať s rukami vo vreckách, veď roboty mám vyše hlavy. Vedeli by ste ma tej pohromy zbaviť, nech môžem zase fičať ďalej? Pacientov mám veľa, miesta a času žalostne málo, zduplikoval psychológ naliehavo.

 

ako vyčistiť koberec s dlhým vlasom Trenčín
Prirodzene,

 

radi sa tejto úlohy ujmeme, odpovedal som klientovi pokojne. Predpokladám, že tá spomenutá firma váš koberec čistila extrakčnou metódou, alebo? Vychádzam totiž z toho, že ste hovorili o tepovaní, čo pod pojem extrakčné čistenie spadá.  Ide viac-menej o dobre známy a ešte stále vyhľadávaný spôsob čistenia.

Žiaľ, tie nové fľaky a škvrny tvoria výsledok málo účinnej technológie, ktorá je v dnešnej dobe už značne zastaraná a málo efektívna. Ak by ste dovolili, krátko vám fungovanie tejto metódy popíšem, nech si môžete urobiť kompletný obrázok aj o prístupe, ktorý ponúka naša upratovacia spoločnosť A SERVIS LIPKA.

Náš zákazník s mojim – trochu improvizovaným – návrhom súhlasil, a tak som sa narýchlo pustil do stručného vysvetľovania. Aby som bol vecný a korektný, začnem najprv s metódou, ktorú využíva naša upratovacia firmas. Napokon, spomínaný extrakčný systém čistenia bokom neostane, vrátim sa k nemu o chvíľu.

Firma A SERVIS LIPKA má na trhu dlhodobo pevné miesto a veľmi dobré meno, takže sa dá o nás hovoriť ako o spoločnosti, ktorá patrí k lídrom v oblasti upratovacích služieb. Spôsob čistenia kobercov, ktorý našim klientom denne ponúkame nesie odborné označenie – hĺbkové strojové čistenie.

Naozaj čistý koberec? Poradíme vám, ako na to!

Základ tejto overenej, a čoraz vyhľadávanejšej metódy, spočíva v použití modernej, špičkovej techniky, jedinečnom chemickom čistidle a perfektne zohratom tíme skúsených pracovníkov. Táto rokmi vyladená a dokonale fungujúca kombinácia následne umožňuje, aby spoločnosť A SERVIS LIPKA zvládla akékoľvek zadanie, ktoré pred ňu zákazníci postavia.
   
Našim prvým a základným krokom je uvoľniť z koberca všetky druhy nečistôt. Tiež rokmi zažratú špinu, ale aj množstvo mikroorganizmov, ktoré ku každému používanému kobercu neodmysliteľne patria. Účinne nám pri tom pomáha skvelá technika a výborná chémia.

 

V tejto fáze využívame silu vysokovýkonného kotúčového stroja…

Naozaj čistý koberec? Poradíme vám, ako na to!V tejto fáze využívame silu vysokovýkonného kotúčového stroja s rotačnými kartáčmi, vďaka ktorému do štruktúry koberca spoľahlivo a systematicky aplikujeme unikátnu chemickú látku od nemeckej firmy Bosch RTS. S plným vedomím daných skutočností je tak možné povedať, že súčasný trh niečo lepšie nepozná.

Práve táto špeciálna – bezkonkurečná a unikátna – kozmetika, prostredníctvom vzniknutej aktívnej peny, uvoľňuje z vlákien koberca všetky nazbierané nečistoty. Zvládne tiež odstrániť škodlivé alergény, roztoče a iné látky, ktoré nemajú v koberci čo robiť, no je ich tu vždy plno.  Nakoniec, tieto informácie nie sú nijako nové, ani prekvapujúce a klienti ich dobre poznajú.  

Musím zdôrazniť, upozornil som v tomto okamihu nášho zákazníka, že veľkou prednosťou a rozdielovou výhodou tohoto používaného systému je fakt, že popri odstraňovaní nečistôt, zároveň celú plochu dokonale vydezinfikujeme. V tomto kontexte tiež rád pripomínam, že drvivá väčšina konkurenčných metód sa týmto efektom pochváliť nemôže.

Aby som však pokračoval v popise našej metódy. Druhou fázou čistiacej práce je vysávanie, ktoré spolu s chémiou a kotúčovým strojom tvorí tretí, neodmysliteľný pilier procesu. Zariadenie, ktoré firma A SERVIS LIPKA používa je na prvý pohľad veľký, ťažký a silný stroj, ale to si vyžaduje jeho účel. Extrémne silný priemyselný vysávač má tak dve úlohy.  

Za a/, povrchu koberca – aj so zbytkami peny – systematicky povysávať uvoľnené nečistoty, dlhodobo zašliapanú špinu, spomenuté roztoče i zdraviu škodlivé alergény. Za b/, zvládnuť aj vsiaknutú vodu a zvyšnú vlhkosť, ktoré v koberci ešte ostali.

Cena za čistenie kobercov?Bez výnimočného výkonu…

 

Bez výnimočného výkonu by sa tieto dve úlohy jednoducho splniť nedali. Tiež je treba  podčiarknuť, že tento postup ešte žiadny koberec nepoškodil, skôr naopak. Dôkazom, že naše vysávače sú výnimočným kusom perfektnej techniky, môže byť aj skutočnosť, že zariadenie poháňajú tri motory súčasne, pričom slová o nepoškodených kobercoch trvale platia.

Na konci našej precíznej práce, tak každý klient od nás dostáva dokonale a vzorne vyčistený, navyše hĺbkovo vydezinfikovaný, a takmer celkom suchý koberec, ktorý sa môže bez obáv užívať prakticky okamžite. Myslím si, že tieto slová prezrádzajú o firme a našich každodenných službách to najdôležitejšie.  Ponúkame denne vysokú kvalitu, spoľahlivosť a hodnotný výsledok.

Výborne, doplnil moje finálne zhrnutie klient, ale predsa len, skúste mi ešte popísať ako funguje tá vami spomínaná extrakčná metóda. So znečisteným kobercom mi v podstate pomohla len málo, Kolik stojí čištění kobercůale o pár stratených dní ma obrala celkom určite. Keby som vtedy zvolil iné riešenie, mohol som už mať po probléme.

Extrakčná metóda čistenia kobercov má svoje meno odvodené od označenia pre strojový tepovač, ktorý odborníci označujú slovom – extraktor. Tento systém vcelku všetci dobre poznáme pod pojmom tepovanie, pričom sa však – vďaka používanej technike. A silným chemickým prípravkom – posunulo na technologicky vyšší level.  

 

Základ tvorí proces…

 

Základ tvorí proces, kedy sa do povysávaného koberca musí dostať roztok teplej vody a príslušnej chémie. Vznikajúca pena, ktorú generuje tepovač, „zbiera“ z koberca nečistoty a vytvára na povrchu vrstvu, ktorá sa nechá istý čas pôsobiť. Akonáhle je táto etapa ukončená, môže obsluha prepnúť tepovač do polohy vysávanie. ako vyčistiť koberec Trenčín

Celý koberec sa potom s pomocou čistej vody ešte riadne povysáva.  Odstráni sa tak nielen chemicky vytepovaná nečistota, ale aj zostatková pena, takže koberec získa konečný vzhľad. S týmto druhým krokom je extrakčný spôsob čistenia ukončený. Aj keď treba upozorniť na niekoľko podstatných skutočností, ktoré klientom vedia znepríjemniť život.

V prvom rade býva po tejto forme tepovania koberec naozaj dosť mokrý. Takže treba na záver počítať aj s niekoľkými hodinami, kedy sa bude musieť celá plocha prirodzene vysušiť. To znamená, žeby sa po ňom nemalo prakticky vôbec chodiť, ani inak ho zaťažovať.

Pochopiteľne, pre zákazníka ide o zbytočnú a nepríjemnú komplikáciu. Voda však zapríčiňuje  ďalší problém. Keďže nie sú – spolu s ňou – dostatočne vysaté všetky zvyšky hĺbkovej nečistoty. Stáva sa zákazníkom pomerne často, že teplá voda prítomnú špinu iba vyplaví. Počas sušenia tak ostane „uväznená“ na povrchu koberca, čo následne vedie k fľakom a škvrnám, ktoré sa objavili aj na vašom koberci.

 

ako vyčistiť koberec TrenčínPokračoval som ďalej.

 

Istý podiel viny na takejto neblahej situácii nesie málo účinná chémia, zastaralá technológia a nízky výkon vysávača, kombinovaného s tepovačom. Dnes je už extrakčná metóda obecne považovaná za zastaranú a neefektívnu, takže sa od nej postupe upúšťa.  Jediné, čo ju robí zaujímavou sú snáď o niečo nižšie náklady.  Ale tie naše hĺbkové strojové čistenie hravo prekonáva kvalitou celkového výsledku.

Asi budem neoriginálny, no s klientom sme sa napokon dohodli na všetkom podstatnom.ako vyčistiť koberec Trenčín Jeho koberec sa vrátil tam, kde bol pred zvláštnou manželskou príhodou s vínom. A pokiaľ sa dobre pamätám, zákazník bol s nami odvedenou prácou veľmi spokojný. Keďže nám s úsmevom naznačil, že v ambulancii mal takto čistý koberec snáď iba deň. Vtedy, keď mu ho na podlahu po prvý raz položili.

Samozrejme, že podobné konce každej prijatej zákazky má naša firma A SERVIS LIPKA najradšej. Musím však zároveň čestne priznať, že za niekoľko rokov práce pre spoločnosť si vlastne iný koniec už ani neviem vybaviť.